پرورش قرقاول در مناطق سردسیر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

البته برای کاملتر شدن اطلاعات دوستداران و علاقه مندان به پرورش قرقاول باید گفت که افرادی که در منطقه سردسیر زندگی می کنند حتما جوجه کشی را در اواخر فروردین شروع کنند تا در زمان بیرون امدن جوجه از تخم و شروع پرورش جوجه های یک روزه به فصل گرم نزدیکتر باشد...

باید توجه داشت که قرقاولها هم مثل انسان توانایی درک سرما و شروع نشدن فصل گرم را دارند و خود قرقاول ماده معمولا در ۹۰% موارد تا زمان فصل گرما تخمگذاری را به تاخیر می اندازد.
بارها و بارها ما هم زمان به مناطق گرمسیر و هم به مناطق سردسیر جوجه یا تخم ارسال کردیم در تماس با مشتریان در نقاط مختلف کشور شاهد این بودیم که در مناطق گرمسیر قرقاولها در دی و بهمن ماه شروع به تخمگذاری و در مناطق سردسیر در اواخر اردیبهشت شروع به تخمگذاری کردند( با وجود هم سن بودن قرقاولها)
معمولا بیشتر سوالات که توسط علاقه مندان که در مناطق سردسیر کشور زندگی می کنند این است که چرا قرقاولهای ما هنوز تخمگذاری را شروع نکردند . باید گفت دلیل اصلی دیرتر تخم امدن قرقاولها هم همین می باشد. حتی گاهی وقتها هم با وجود گرم شدن هوا و شروع تخمگذاری هم ممکن است با سرد شدن و یا طوفانی شدن یا بارش باران هم قرقاولها برای چند روز تخمگذاری را متوقف کنند. ما در طول دوره پرورش معمولا شاهد چنین مواردی هستیم و نباید در این مورد نگرانی داشته باشیم. با فرض اینکه در مناطق سردسیر کشور یک پرورش دهنده شاهد تخمگذاری زودرس در فروردین هم باشد باید توجه کرد که حتما از ۱۵ فروردین شروع به گذاشتن تخم در دستگاه و شروع جوجه کشی باشد چون قرقاولهای نر دیرتر جفتگیری را شروع می کنند.


اگر زمان شروع جوجه کشی را نیمه فروردین بدانیم ، زمان بیرون امدن جوجه از تخم نیمه اردیبهشت خواهد بود. با توجه به اینکه جوجه یک تا ۲۰ روزه حتما باید در اتاقک یا انبار گرم باشد پس تا اوایل خرداد هم نباید از وضعیت سرمای هوا نگرانی داشته باشیم . با فرض اینکه یک نفر در اوایل بهار هم جوجه بالای ۲۰ روز داشته باشد نیازی به استفاده از سالن نیست و راهکار ان این است که همانطور که در پستهای قبلی توضیح دادیم یک مکانی از تور به مانند گلخانه فراهم شود و برای جلوگیری از شدت سرمای شب حتما روی تور را با نایلون پوشانده شود .
در مناطق سردسیر حتما مکان تور  که با نایلون به مانند گلخانه ساخته شده باشد را  رو به افتاب بسازید تا  باعث گرم شدن داخل مکان پرورش شود. نهایت زمان استفاده از نایلون برای پوشاندن مکان پرورش جوجه ، زیر دو ماه می باشد. هدف از بیان این مطالب پایین امدن هزینه تولید برای علاقه مندان به پرورش می باشد.

تماس

تلفن: 09357257074
ایمیل: info@qarqavolejoybar.ir

ساعات کاری

همه روزه
9:00 صبح تا 5:30 عصر

آمار بازدید سایت

0581968
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
274
402
2366
2366
11134
19498
581968

پیش بینی امروز
408


آی پی شما18.232.51.247

Qarqavolejoybar.ir

خرید و فروش قرقاول ـ تخم قرقاول و محصولات وابسته به قرقاول

تمامی حقوق این سایت متعلق به قرقاول جویبار می باشد

پشتیبانی و توسعه سایت: میثم ساجدی